O nas

Misja

Projekt Szkoły Rodzenia Wilanów powstał z myślą o Was, mieszkańcach Wilanowa i o tym, aby przygotować Was do narodzin dziecka, w zgodzie z Waszymi przekonaniami i wyborami, w poszanowaniu Waszej wolności wyboru stylu rodzicielstwa, ale też w oparciu o konkretne umiejętności. Chcemy połączyć naszą pracę serca i wiedzę medyczną, aby ułatwić Wam zmianę w życiu, z jaką rodzicielstwo nieuchronnie się wiąże. Zapraszamy.

Kilka słów o Katarzynie Płaza-Piekarzewskiej:

Nazywam się Katarzyna Płaza-Piekarzewska, jestem:

 • mamą,
 • położną z pasji i wykształcenia (magister),
 • Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym
 • i instruktorką masażu Shantala.
 • położną noworodkową
 • twórczynią portalu i bloga ZapytajPolozna.pl
 • i współautorką przydatnych dla rodziców Dzienniczków Brioko.

Zadanie jakie sobie postawiłam, to sprawić by rodzice uwierzyli w swoje kompetencje. Dzięki kilku poradom poczują się pewniej w nowej roli i zaczyną sami poszukiwać skutecznych metod. Dla mnie doradzanie „świeżo upieczonym rodzicom” jest niezwykle satysfakcjonujące i napełniające radością. Słowo dziękuję i świadomość, że pomogłam dodaje mi skrzydeł, o czym wiedzą znający mnie rodzice i znajomi! 🙂 Pomagam w nauce prawidłowego przystawienia do piersi, doboru wygodnej pozycji do karmienia i rozwiewam pojawiające się wątpliwości. W późniejszym etapie pomagam przezwyciężyć kryzysy laktacyjne. Uczę masażu Shantala, który wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem. Podpowiadam co warto przeczytać, na jakie zajęcia udać się z dzieckiem. Moja praca jest moją pasją o czym przekonały się osoby, korzystające z mojej oferty bądź, którzy spotkali mnie w codziennej pracy.

Kilka słów o Beacie Kołodziejczyk:

Nazywam się Beata Kołodziejczyk, jestem:

 • położną z powołania i wykształcenia (po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym),
 • doradczynią laktacyjną (certifikacja Centrum Nauki o Laktacji);
 • doświadczoną instruktorką szkoł rodzenia (wspołuautorką programów szkół);
 • mieszkanką miasteczka Wilanów,
 • mamą 2 synów – 12 letniego Ignacego i 5 letniego Aleksa.

Mam tytuł magistra położnictwa, ale z pierwszego wykształcenia jestem humanistką (po UW) z zacięciem antropologicznym, dzięki czemu w pracy z kobietami i parami w ciązy, mogę łączyc wiedzę medyczną z perspektywą socjologiczna i psychologiczną.
Specjalizuję się w przygotowaniu do porodu, przeprowadzaniu kobiet (i par) przez lęki, opory i blokady, które mogą utrudnić, czy uniemożliwić satysfakcjonujące przeżycie porodowe. Z radością przywracam wiarę w moc rodzenia w każdej kobiecie. Najbardziej interesuje mnie połączenie sfery psychicznej, emocjonalnej z ciałem oraz ich wpływ na przebieg porodu i relację świeżo upieczonych rodziców z dzieckiem. Udzielam również porad laktacyjnych, które pozwalają kobietm pragnącym karmić piersią przejść początkowe trudności i cieszyć się macierzystwem. Wspieram mamy w wyborze innych form karmienia niemowlaka, jesli taka jest jej ich decyzja lub życiowa konieczność.
Od kilku lat pracuję jako położną środowiskowa w miasteczku Wilanów, wspierając mamy w początkach macierzyństwa, w pielęgnacji i opiece nad sobą i noworodkami. Wcześniej pracowałam w szpitalu, asystowałam koleżankom w porodach domowych i Warszawskim Domu Narodzin. Inspirują mnie duchowe położne: Hilary Monk i Ina May Gaskin, ich osiągnięcia i podejście do narodzin i karmienia piersią.

Opinie o naszej pracy:

 

Opinia o Kasi:

„Szkoła rodzenia odbyta pod okiem Kasi to ogromna dawka wiedzy, inspiracji i praktycznych rad, które są przydatne a wręcz niezbędne by wkraczać w świat bycia rodzicem. Kasia jest profesjonalistka, skarbnica wiedzy w swoim fachu, a przy tym empatyczna i mila osoba. Co więcej, szkoła rodzenia odbyta w domowym zaciszu jest świetna alternatywa, czasami wręcz jedyna możliwością. Podsumowując, zdecydowanie warto – bardzo milo spędzony czas, oraz niesamowity zastrzyk wiedzy dla przyszłych rodziców! ❤ ” – Katarzyna Kujawa